STAFF AND STUDENT ACHIEVEMENTS


STUDENT ACHIEVEMENTS

SL no

Name

Year

Name of Competition

Wining Place

Institution

1

S.A.Kevin

III

English Elocution

3

St Alphonsa Academy

2

S.A.Kevin

III

Group Discussion

1

Rorary Club Nagercoil

3

Sigin G

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

4

T.Vijaya Raj

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

5

Austin Tubi T.S

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

6

Hamjith Merlin G

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

6

Hamjith Merlin G

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

7

S.A.Deepan

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

8

Arul Babish.A

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

9

Bibin.G

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

10

Berlin Dhas.Y

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

11

Jothish.Y

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

12

Sundara Ajith S

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

13

S.Sujin John Bosco

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

14

S.A.Kevin

IV

Work Shop On Application of Novel Materials

Participation

PSN of Institute of Technology And Science

15

Jobin Jose Varghese

III

Spot dance

2

Nesomony memorial college

16

Jobin Jose Varghese

II

Group Dance

Participation

Mar Baselious

17

Akhil Thomas

II

Group Dance

Participation

Mar Baselious

18

Jomin P Joseph

II

Group Dance

Participation

Mar Baselious

19

Calvin A Anil

II

Group Dance

Participation

Mar Baselious

20

Jerin Sam James

III

Group Song

2

Rotary Club